
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Forward Current | 5 A |
| Forward Voltage | 920 mV |
| Reverse Voltage | 150 V |
| Reverse Current | 250 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
